İMDB: 6.0 ( 1 ödül adaylığı. ) Filmde, bu kişileri yarı bilinçli bir durumda uyanık halde yakalayan kabus ve karabasandan muzdarip olan sekiz farklı kişiyi kayıt altına alıyorlar. Bu kabuslar sırasında ciddi anlamda korkunç görüntülere tanık olan bu bireyler her şeyi görüyor, duyuyor, hissediyor; ancak bir milim bile kıpırdayamıyorlar. İyi seyirler filmifullizle3.com

4 sene önce eklendi.

2015, Belgesel, Türkçe Altyazılı, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 19 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • Eğer aşırı yongun olarak uykuya daldıysanız ve o gecede kötü bir rüya görmüş iseniz uyanmaya çalışıyor ve yorgunluğun etkisi ile de uyanamayıp karabasan diye adlandırıyorsunuz.
  Uykuda belirli bir sınıra kadar ruh bedenden çıkar,buna katılıyorum.Ruh cesetten kurtulur ise de hareket kabiliyetide çok hızlanır!
  Ama bu uykuda değil öldüğünüzde olur.

 • Diğer yorumların aksine belgesel denemez bu filme, şu an piyasada belgeselmiş gibi filmler çok var çünkü. Cidden korku filmi severler ne demek istediğimi anlar.
  Film imdb’deki gibi 10 üzerinden 6-6,5 falan bence. Karabasan vakasını gerçekten yaşamış olan insanlar için bu puan 10 üzerinden 10 olabilmesi muhtemel o da bir gerçek.
  Kısacası günümüzde doğru dürüst korku filmi bulup izlemek zor, ama siz bunu izleyebilirsiniz.
  Ayrıca filmde başka filmlerden küçük detaylar gösterilmesi çok hoştu bence.
  İZLENİLEBİLİR.

 • soner

  bu karabasan degil. beyin insan uyduğunda vucudu yari felc eden bir hormon salgilar. iste bazen bir sekilde farkli hormonlar da salgilaninca insan uyanabiliyor. ama hormonun etkisi ile felcli oldugu icin hareket etmeye calissada kaliyor yerinde.

  bu karabasan degil hormonal bir aktivite.

  kacinci yuzyildayiz ?

 • ingiliz arkadaşın yaşadığı şey “asra seyahat” oluyor.Kısaca tanımlamak gerekirse bilinçli olarak kendi ruhunun bedenden çıkması ve kendi bedenini göre bilme(ruhun bilinci açık olması)

 • bu tarz şeyle karşılaştığınızda bedenden çıkmayı deneyin. astral seyehat öncesi olur böyle şeyler.

 • bu film değil zaten gerçek yaşanan şeyler bunu film olarak değilde belgesel niteliğinde izlerseniz saçma yorumlarınızda içiniz de kalır. ve bu tür şeyler yaşamayan insanların da yorumları bi o kadar anlamsız.

 • @PINAR, sen büyücüye falan git en iyisi. Eşinin elbisesini değil de ölmüş dedenin elbisesini koyarsan hortlak sanıp kaçıyor…Az uyku ve stresli dönemimde gece de 15-30 defa olmak üzere her gece, 2 sene boyunca yaşadım bunu. Hareket edemiyorsunuz, hareket edemediğinizin farkındasınız çünkü bilinciniz açıldı, ama beyin işlevini tam yerine getiremedi ve vücuda uyanma komutunu veremedi. İşte o dönemde geliyor karabasan 🙂 Bilinciniz açık olduğundan kış kış deyince gidiyor, gitmesse üstüme oturma bak orda yatak var deyin gider yatar.

 • beni sık sık ziyaret eden karabasanlarım var 🙂 şaka değil o kadar çok ziyaretime geliyorlarki artık alışmaya başladım korku denen olay kalmadı anlayacağınız.. videonun sonuna kadar gitmedim ama yukarıda anlatılanlar gibi yaşadıklarımız …. değişik çığlık sesleri kulaklarda üzerimizde ağırlık yalnız gözler dahi açılamıyo!!uyanık olduğunu biliyosun! bu bi uyku felci değil yada bilimin açıkladığı gibi birşey değil gerçeği ta kendisi… çünkü uyanık olmasam her defasında eşime bilinçli olarak nefes alış verişimle haber verebiliyor da olmazdım…eşim benim nefes alış verişimle uyanıp beni kaldırıyor!! bu bilinçsiz uyku felci olsa bununda bilincinde olabileceğimi düşünmüyorum…dua yı zihninizle dahi okuyamıyorsunuz…ancak çeşitli yöntemlerini öğrendim geldikten sonra tekrar gelmemesi için… eşimin herhangi bir elbisesini ayak uçlarıma koyduğumuzda gelmiyor.. enteresan..

 • öncelikle film bir belgesel, tecrübe edenler için “aa evet bu da olumuştu bana” dedirtiyor. çok şükür ki artık yaşamıyorum bunları… ama hala yaşayanlar için tavsiyem bu bir oyun değil rüya da değil bedeninizde kalın merak etmeyin onlardan daha güçlüsünüz tek yapmanız gereken bedeninizle bir bütünken kendiniz olduğunuzu unutmayın ve dua edin maneviyatınızı güçlü tutun.

 • @soner, anlattığın karbasan efsanesini bilim çözümledi adı’da uyku felci.

 • Ankebut basması olarak bilinen bir mevzu. İşin gerçeği beynin görüntü oluşturması. Epilepsinin bir türüde sayılabilir. Çok geç uyunduğu ve zihnin aşırı yorulduğu zamanlarda ve özelliklede sırt üstü yatıldığında yaşanan bir olay.

 • Filmden daha çok röportaj havasında belgesel diyebilirim. Karabasan deneyimini yaşamış insanların hikayesi. Sonuna kadar seyrettim ama maalesef beni cezbetmedi. Efektleri çok iyi değil ama asıl sorun bu insanların inandırıcı olamaması. Konu kişi odaklı olup oyuncularda bu hissi izleyiciye veremeyince başarısız bir yapım ortaya çıkıyor. İnsan böyle bir deneyimi, yıllar boyunca hemen her gece yaşayıp bu kadar normal ve sakin sıradan olamaz. Özellikle bir tanesinin 1 yaşındaki anısını hatırlayıp anlatması da ayrıca olmamış. Yine de herşeye rağmen bu tarz konulara meraklı ve/veya deneyim sahibiyseniz ilginizi çekebilir.

 • uykudayken beyin norem fazındayken aniden uyanırsanız kıpırdayamazsınız bir süre çünkü vücut felç konumdadır bu fazda halk arasında buna karabasan deniliyor… Aslında mistik yada teolojik bir yanı yoktur…

 • @soner bilimsel adı uyku felci dir……ruhlarla cinlerle alakası yok yani…..uykunun en derin hali yani bir nevi koma dır…..

 • Filme basladim ve erkenden izlemeyi biraktim. Roportaj seklinde bir film korku unsuru yok. Bu yuzden izleme geregi duymadim. Tsklr

 • Buna karabasan denir . Bizim oralarda eskiler KARA KURA derlerdi uyku anında özellikle sırt üstü yatarken göğüs üzerine oturur vaziyette çöker ve hiç bir şekilde kımıldayamaz ve bağırsanızda sesiniz çıkmaz ..
  Bir ara her gece demeyim ama çok sık gelirdi bana .. İlk başlarda korkardım hareket etmeye çalışır ve kanter içinde kalırdım, ama daha sonraları öyle alışmıştımki hissettiğimde hah geldi gene derdim içimden :))) ( Haşada derim )
  Bilimsel tanımı olabilir belki ama zaman zaman göğsüme biri oturduğunu hissederdim.. hani ata binerken bir ayağınızı atarsınız ya hah tam öyle biri göğsüme otururdu Hissederdim…

  İlginç ama bu filmdekiler gibi değilsede rüya görürdüm bazan

 • ben beğendim güzel bir filmdi

 • film fazla sıkıcı öyle korkulacak sahne yok sadece bütün film boyunca saçma sapan insanların ne gördüğüyle ilgili röportaj yapıyorlar

 • izlenebilir…..