İMDB: 8.0 ( 2 Primetime Emmys ödülü. 8 diğer ödül ve 25 ödül adaylığı bulunmaktadır. ) ( 16.220 Kişi Oy kullanmıştır. ) Film tamamen eşcinsellik üzerine kurulu ve AIDS üzerine işlenmiştir. 80'li yıllarda halk tamamen AIDS'in eşcinsellik ile yayılıp bulaştığına inandırılmıştır. 3 eşcinsel arkadaş bunun böyle olmadığına inanmaktadırlar ve bunu kanıtlayıp tüm insanların inancını değiştirmek isterler. Kampanya başlatırlar ve kısa zamanda tüm eşcinseller bu kampanyaya katılırlar... İyi seyirler filmifullizle3.com

4 sene önce eklendi.

2014, Dram, imdb 7+, Türkçe Dublaj, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 120 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • harika bir film izlemenizi tavsiye ediyorum tabi zekası yüksek insanlar için söylüyorum 😉

 • onların 1982 yılında kabul ettikleri gerçekleri biz 2015 te tartışıyoruz 🙂 Yürü Türkiye’m kim tutar seni.

 • bi insan yaratılmış oldugu cinsiyetin dışında bi tercihte bulunuyorsa bu bir sapıklıktır.hastalıktır.herkesin kendi tercihi demek nedir..

 • Bazı sahneleri izlemek biraz zor olsada filmin genel konusu ve bütünlüğü çok güzeldi,izlenebilir.

 • Süper film, seyretmeye değer ve bence herkeze ibret olsun. Aids ve cinsel hastalik konusunda insanlari cok daha bilgilendirilmeleri gerekli!!!!

 • Filmin 2.dakikası “Bu kadar yakışıklı çocuk neden gay olmuş” o_O

 • Ya gercekten hastalikli bu escinselligi savunanlar

 • Yorumlara koptum

 • Doğuştan olduğuna kesinlikle katılmıyorum nitekim öyle olsa idi bilim bunu çoktan keşfederdi. bu insanların, çocukluk hatta bebeklik denebilecek yaşlarda yaşadıkları olaylar, aile, anne-baba figürü 1. derecede etkendir. ” refik” arkadaşın verdiği örnekde de olduğu gibi. bilemezsiniz başından nelerin geçtiğini nelere şahit olduğunu. çünkü kendisi dahi bilemez, hatırlayamaz. biliçaltında kalmıştır. erkek çocuğu için baba figürünün yerine anne geçmiş olabilir. benim yıllarca denize kafamı bile sokamayışım, denizi bırakın küvete bile giremezdim, suyun beni içine çekeceği korkusu başlar ve gerilirdim.taki aileme bu durumumu anlatana kadar. hiç anlatmamışlardı bana. uzun bir süre içime kapandığımı geceleri korktuğumu söylemişlerdi. 3.5 yaşında “belediyenin kazdığı kanalizasyon kuyusuna” düşüp dakikalarca orada kanala girmemek için çırpınışlarım. sonraları çok uğraştım bunu yenmek için ama tam anlamıyla yinede rahat değilim.

  bu yaşanan farklı bir örnek. etkisi biraz farklı ama neticede sinir sisteminin yarattığı hormanal bir etki. eşcinsellikte de aynı etki söz konusu. cinsel dürtüler sonucu vücutta kadınlık veya erkeklik hormmonlarının üretilmesi. arkadaşlar günümüzde ne haberler duyuyoruz ne iğrençlikler. yalan değil bunlar.
  Bakın size kısa bir bilgi:
  Hipotalamus, beyin tabanında yer alan ve merkezi sinir sisteminin bir parçası olan yapıdır. Hipotalamus, vücudun bütün iç organları ile beynin diğer bölgeleri ile sinirsel bağlar kurmuştur. Söz konusu bu bölgelerle sinir lifleri vasıtasıyla iletişim kurulur. Diğer yandan salgıladığı bazı hormonlar vasıtasıyla bedendeki bütün iç salgı bezlerinin çalışmalarını denetlemekle görevlidir. Bu özellikleri sebebiyle hipotalamus, insan organizmasındaki haberleşme ve denetim sistemlerinin en mühim merkezlerinden biridir. Hipotalamus, kendisine gelen bütün sinirsel uyarıları hormonal uyarıya çevirdiği gibi, hormonal uyarıları da sinirsel uyarılara çevirebilir.

 • nasil otekilestirildigi ve toplumdan soyutlastiriliyorldigini cok guzel islemisler. olumcul boyuta ulassa da kulak arkasi edilip hor gorunuyorlar. Bu film bir heteroseksuel icin psikolojik ama bir escinsel icin dram filmi olmasi uzucu.

 • İnsanları, eşcinsel diye, dini şu diye, tanrıya inanmıyor diye, mezhebi şu, ırkı bu diye ayıran kişiler şu dünyadaki en acınası varlıklar. Dahası en aptalı olanlar.

 • Filmi seyretmedim, seyretmeyeceğim. Konusunu sevmedim. Burayı felsefe platformuna çevirdiniz. Film hakkında konuşsanız! Dinlerden bahsedilmiş, Allah affeder diyen de var. Hayvanların eşcinselliği işlenmiş. Filmden bahseden yok. Admin arkadaşım, bir forum açsan da millet gazını orada alsa… Burada sadece film hakkında yorum olsa…

  Eşcinsellik benim de hoşlaşdığım bir konu olmamakla birlikte, burada o insanları kendilerinden farklı hissettikleri için suçluyan zihniyetlere ufak bir lafım olacak: bir gün sizin çocuğunuzun veya çok yakınınızdan birinin tercihi de bu yönde olabilir. Büyük yiyin, ama büyük konuşmayın. Kendinin eşcinsel olduğunu söyleyen birisi yorumlarında demişki, 5 yaşından beri bu şekildeyim. Doğrudur çünkü benim bir arkadaşım vardı , 7 yaşındaydı ve kızkardeşimle oynardı. Kızkardeşim damat olurdu, o da gelinlik giyer ortada çengi gibi oynardı. Annesi babadan o kadar korkuyordu ki gerçeği anlayacak diye, çocuğu akşamları baba gelmeden yatırır uyuturdu. Baba oldukça tutucu bir Anadolu erkeğiydi.

  Eşcinsellik doğuştan gelebilen bir olay. Hastalık olarak adlandırmamak lazım. Bana açıkca iğrenç geliyor, ama onlarla yatacak olan ben değilim. Sonuçta onlar da insan. Beni de sadece insani kısmı ilgilendiriyor. Çünkü seks denilen şey aslında insanın en hayvani kısmı. Seks konusuna kafayı ne kadar takarsanız, insan olmaktan o kadar uzaklaşırsınız. Sokakta kedi köpeğin bile yapabildiği en temel canlı davranışını bu kadar önemsememek gerekir. Hoşgörülü olalım. Birbirmizi rencide etmeyelim. Herkezin hayatı kendine. Kimisi mini etek giyer, kimisi başörtü takar, kimisi gay dir, kimisi erkekliğni fazla önemser, kimisi delidir, ki,misi komplekslidir, vs… İnsanları kategorilemek gerekir ise, bu saydıklarım özellik olmamalı. Kategori çok basit: İnsanlar ve insanımsılar.

 • Bazı şeyleri fazla mı abartıyor bazıları veya ben mi anlamıyorum, şaşırdım. Mesela birileri diyor ki eşcinsellik hastalıktır onlar bizim gibi değil diye suçlayamazsınız, vs.. Hastalık ise parafili bir hastalıktır ona evet. Ama bunu bir engellilik gibi bir sakatlık gibi mazur göremezsiniz. Cinsellik erkek ile Dişi arasında olur. Eğer karşı cinsle ilişkiye girmeye engel bi durum varsa kendi cinsimde girerim diye bi mantık yok. Cinsellik yaşamayan ölmüyor. Hiç bir toplumda bu sapkınlığa yer yoktur. Allah’ın lanetlediği bir şeye zaten SAYGI duyamam inancı olan ve o yolda olanda Tövbe etsin. Allah affedicidir.

 • insanın cinsel kimliği ne olursa olsun allahın yarrattığı bir varlıktır ve bu ülkedeki homofobi düşüncesi değiştiri en kısa zmanda umarım film süper ötesi

 • Kafanızı biraz yukarı kaldırın be kardeşim.Google’dan 2 dk aramayla buluyorlar da 40 sene evvelki araştırmacılar da mı öyle buldu.Lut Kavmi’nin yerin dibin geçiyoda,Sümerler,Eski Yunanlar yerin dibine gitmiyor? Onlarda da vardı.Tevrat’ta Lut Kavmi helak olduktan sonra Lut,kendi kızlarıyla birlikte oluyo bilginize.Bi de insanlık tarihinden bahsetmişler,adamlar trans bireyleri mağaralarda betimlemişler.Açılan mezarlarda bile bu olgu var sen ne diyosun.
  Kadın-erkek yaratıldığına inanıyorsun ama eşcinselliğe inanmıyorsun.Her şey nesil devamı için mi? Bu ne aklı uçkurunda olmaktır.Hiç mi his,duygusallık yok?Zaten araştıraydın,eşcinselliğin her zaman aynı seviyede kaldığını ve nesli tehdit etmediğini öğrenirdin.Bi de hayvanla insanı karşılaştırma der.Onlar gene birbirini dışlamıyor.Sen bu kadar kendini üstün gördüğün halde yaptığına bak.

 • Yorum yazacağım ama nutkum tutuldu ve filmi izlerken çok üzüldüm. Nasıl da bizim gibi olmayanları dışlayabiliyoruz, nasıl da biz de olmayanı önemsemiyoruz. Önceki yorumlardaki bencillikleri okudukça insanlığından utandım. Biz kimiz ki yargılama hakkını kendimizde buluyoruz. Evet bu film eşcinsellerle ilgili ama izlediğim en güzel en anlamlı filmlerden biri.

 • Erdem’e hitaben.Homoseksüelliği kabullenmek Ateistlik ile izah edilebiliyor demekki.Yorumlarınız bu yönde.Zaten başka türlüde bu sapıklık açıklanamaz ve kabul edilemez.Erkeğin hiçbir organı eşcinselliğe uygun değildir.Dahası kadınlarda bile ters ilişki mümkün değildir ve kasları buna uygun yaratılmamış ve fiziksel kalıcı iyileşemez zarar verecek şekilde ancak zorlama ile mümkün olabilir.Hayvanlara gelince…Özenmek istenen obje,canlı bir kere özenenden daha üstün olmak zorundadır.Hayvanlarda var diyerek kendini haklı çıkarmaya çalışmak hayvandan beter olmaktır.Saygılarmla…

 • arkadaşlar eşcinsellik hakkında bilgi birikimlerinizi birbirinizle başka yerde paylaşın . kim kime kaymış kedi köpeğe zürafa erkek zurafaya bunlar bizi ilgilendirmiyor. film hakkında yorum yapma yeri burası !!!

 • Eşcinsel hayvana en basit örnek tahtakurusu’dur 😉

 • erdem bey teoride haklısınız.ama dinlerin eşcinselliğe nasıl baktığını kulaktan dolma öğrendiğiniz kesin…hiçbirşeyi üstün körü manasını anlamını & içeriğini & nedenini & ne zamanını & nasılını….vs bilmeden anlayamazsınız. en azından hıristiyanlığı bu tanımınızın içine sokuyorsanız size cevaben demek isterim ki asıl sizin düşünceniz tanrısal kaynaklı değil tamamen erdem uydurması 🙂 saçmalamışsınız,ne dediğinizin farkında bile değilsiniz.. (entellektüel değil entelsiniz yani)…ama üzülmeyin siz dışarıdan saçmalamışsınız bir derece mazursunuz bir de içeriden çeşitli konularda aynen sizin gibi zırvalayanlar varki onlara ne demeli hiç bilemiyorum.

 • Homofobiklik gibi saçma sapan bir takıntıyı kenara bırakıp izleyin.Çaresizliğin içinde umudu,aşkı,direnişi,başkaldırıyı herşeyi bulacağınız mükemmel bir film.Oyunculara ise mükemmel demekten başka bir şey asla denilemez

 • Ben bir homofobik değilim. Eşcinsel de değilim. İnsanlar içinde yaşadıkları toplumların örf ananelerini kendilerine değer edinirler, sorgulamaksızın. Eşcinsellil bir tercih olsaydı eğer sözettiğiniz tümitirazlarınızda belki bir haklılık payınız olabilirdi ancak siz hiç ilköğretim çağında olup da eşcinsel olduğu farkedilen bir çocuğun neler yaşadığına şahit oldunuz mu ? İnsan bilmediği ve anlamadığı şeylerden korkar kesinlikle haklısınız korkunuzda ama kaç tane eşcinsel kadın ya da erkek tanıdınız da bunun bir hastalık olduğunu iddia ediyorsunuz ya da bir sapkınlık ? Dünya sağlık örgütü diye birşey de mi duymadınız ? Kimse içinde yaşadığı toplum ve ailesi tarafından bu kadar ötekileştirmeyi göze alacak bir tercih yapabilir mi ? Kimse kimseye birşeyi zorlamıyor elbette zorlayamaz da ama herkesin kendisini en az sizler kadar ifade edebilme hakkı vardır. Ve bu hakkı kimsenin kimseye bahşetmek gibi bir lüksü de yoktur çünkü herkes doğarken zaten bu hakile doğar. Eşcinsel arkadaşlarımı seviyorum..

 • Allahın yasakladığı bir konu olay bitmiştir.Aksi davranan hesabını Allah cc ile görür.gerisi laf

 • Ne kadar cok escinsel sempatizanı varmıs.”epss” demişki ;” Eşcinselliğin anormal olduğunu savunan sevgili arkadaşlar bana heteroseksüelliğin normal olduğunu nasıl ıspatlayacaklar?” sosyal acıdan neyin norm olup olmadıgına cogunluk karar verir ve insanların cogu heterosexueldir.Tam tersi olsaydı (ki Allah muhafaza) norm belirleyecek bi toplum bile kalmazdı ve insan turu tukenmis olurdu.Bu acıdan escinselliğin toplum içinde yerlere tukurmekten,duvarlara işemekten,çimlere basmaktan vs… hiçbir farkı yoktur.Bizlere düşen ise eşcinselliğe hiçbir şekilde prim yaptırmadan ,insan hakları adına modernlik adına batılılık adına vs. sempati duymadan bu durumu norm haline getirmemek ve kafası karışmış veya karışacak olan gelecek nesilleri buna tesvik etmemektir.Ayrıca doğal olan hersey pozitif demek değildir.Doğada olupta o konusan arkadasların hayatını cehenneme çevirecek milyonlarca değişik durum ve maddelerin olduğunu unutmasınlar.Berbat bi film bu arada izlenmemeli.

 • bilim öğrenin. Eşcinsellik, anneden gelen X kromozomuyla geçen önlenemez baskılanamaz, değiştirilemez genetik bir durumdur, bir tercih değil, doğal bir yönelimdir. Tıbben hastalık değildir ama homofobi ciddi bir psikolojik rahatsızlıktır, mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Tanrının, eşcinsel yarattığı insanları bunun için cezalandırmasını düşünmek aptalca olduğundan, dinlerin eşcinselliğe bakışı bile tanrısal kaynaklı olamayacaklarının ve insan uydurması olduklarının kanıtıdır.

 • eşcinselliği savunur gibi herkes adama cevap vermiş doğada var yaratılışta var diye eşcinsel mi olunucak?
  akla mantığa göze kalbe aykırı bişey bikere türünün devamına bi faydası yok eşcinselliği savunanlar çok bilgili olanlar çocuklarınıza eşcinselliği aşılayın o zaman nasıl olsa yaratılışta varmış doğada varmış allah herşeyi bi dengeyle kurmuş yaratmış dengeyi bozmak düzeni bozmak yapıyı bozmak nesli bozmak demek film aidsle ilgili yanlış bir düşüncenin yanlış bilinenin düzeltilmesiyle ilgili buna lafım yok ama bu tür filmler le insanları farklı düşüncelere itiyor izlemesenizde bişey kaybetmezsiniz izlemenize de gerek yok bence dram türünde bir çok başyapıt var kategoriden bakıp istediğinizi izleyin

 • Kenan düşüncen çok doğru. Onlar zirvalamis. Ilk yorum yanlış oldu

 • Kenan arkadaşım düşüncen çok saçma

 • ne kadar saçma sapan bi şey varsa doğallığa vurup duruyorsunuz.
  Arkadaş aptal değilsen yaradılışta insanların iki cinsten yaratıldığını görmüşsündür. Eğer varsa aykırı bir durum sonradan oluşan bir hastalıktan dolayı eşcinselliğin olduğudur. Yani normal bir durum değildir bu. Doğalda değildir. Salak salak ifadeler kullanıpta elalemin gavur kitaplarındaki eşcinselliklerini okumanıza gerek yok. Kuran a bakın LUT kavmi yerin dibine neden geçirildiğini daikkate alın. Adamlar eşcinselliklerde sapıkça boyuta vardıkları için yerin dibine gömüldüler. Önce gidin de isnanlık tarihinde böyle bir kavmi araştırın da İNSAN hayvalnların seviyesine de inebileceği çeşitli boyutlarda hasta olabiliyor.
  Yani normal bir durum değildir bu.Bize göre değildir bu.
  Eee ne demiş Allah Kuran da …herkes kendine yakışanı yapar… diye.

 • yorumlardan anladığım kadarıyla bu filmde bi …

 • Eş cinsellik hastalıktır, tercih meselesi değil. Bu konuda bilgilenmek istiyorsanız film izlemek yerine Kur’an okuyun. (a’raf suresi,80-82),( ankebut suresi, 28-29 ).

 • bu kadar cok kitap okuyon arkadas var demek hahaha siz onu benim … anlatin olurmu

 • Harika bir film , teşekkürler admin .

 • ya arkadaş hayvanlar kendi pisliğini yiyor ee hayvanlar yiyo diye insanda mı yemeli? eşcinsel hayvanlar varsa var ama insanoğlunun fıtratına aklına mantığına aykırıdır. kaldı ki eşcinselliği savunanların çoğu zaten eşcinseldir. bana hikaye anlattmayın herkeste farklı zevk arayışları vardır kimi hayvanla ilişkiye girer kimi de kendi hem cinsiyle. buna normal diyenin aklına şaşıyorum be

 • Arkadaş filmi izlemeden yorum okuyalım dedik millet filmi beğenmiş, üstüne eşcinsel olmuş biride gelmiş hayvanlarda yok demiş tek anladığım bu filmden. Bırakın arkadaşım bu işleri SANAT olarak izlicekseniz izleyin gerisi herkesin iç dünyası ister eşcinsel yaşar ister tek başına.. Ama kimse LUT KAVMİNİN akıbetini yazmamış, bence birde gidip Lut Kavmini araştırın sonra gelip hayvanlar insanlar hakkında atıp tutun..

 • BENİ ELEŞTİREN İLERİ ZEKALI ÇOKBİLMİŞ GEÇİNEN ÇOK MUHTEREM GAY VE LEZBİYEN GRUBU O HOMOSEXUAL HAYVANLARIN TIRNAĞI KADAR DEĞERİNİZ YOK GÖZÜMDE.ÇÜNKÜ ONLAR DÜŞÜNEMİYOR AMA SİZ DÜŞÜNEBİLDİĞİNİZİ SANIYORSUNUZ…AMA İĞRENÇLİĞİNİZ HİÇBİRZAMAN DEĞİŞMEYECEK…….

 • insanoğlunun yaradılışında hermaphrodite olmak ta var, arkadaşımın yeğenini biliyorum yıllar önce, erkek cinsiyeti tercih edilmişti, ezbere yapılmış bir yorum bence.

 • a akıldan yoksul bi kac bişey bilmeye calışan ve dünyadan , bilimden bi haberdar insanlar bi soruyo cevap vermek için googlden 2 dklık araştırma yapıpda burda bilgiden bahsetmek ne ahmakca ama. Eşcinsellik bi hastalıktır hormonal , piskolojik bi bozukluktur bunu o izlediğiniz belgesellerde okuduğunuz kitaplarda yazmamaları ne büyük şansızlık. Ve sizde bunun doğal olduğunu savunuyosunuz Eşcinsellik Sapkınlıktır doğada cinselliği zevk için kullanan hayvanların sayısı bir elin parmaklarını gecmez ki siz tutmussunuz 1500 tür diyosunuz bi inceleyelim bakalım bu türleri. hangi hayvan bunu zevk için yapar veya neden hayvanlar herzaman çiftleşmezler ( geneli bazıları zevk içinde çiftleşirler ama eşçinselceangisini değil ) herşeyi gectim herşeyde haklı olabilirsiniz ama bana eşcinselliği savunan insanlara sesleniyorum yaradılıştan beri gelen 2 insan türü var kadın ve erkek hangisinin doğasında böyle birşey var insanlar aklıyla hareket eden varlıklardır isterlerse cam şişeylede sevişebilirler ama bu onların haklı olduğunu göstermez veya doğal kabul edilemez bu sacmalıktan başka bişey değildir bilader!!!! sapkınlığı savunan sapkın insanlardır dünyayı pisleştiren mikroplar

 • biraz gecikmeli de olsa filmi izleyebildim…
  ilk yorumumu filmi hiç izlemeden önce yapmıştım, çünkü eşcinsellere ve eşcinselliğe karşı olanlar ve anlamaya çalışmayı bile düşünmeyen birsürü insanın yorumunu okumuştum…
  filmi izledim, ve bazı yorumcuların yazdıkları gibi “film ilk 5-10 dk içinde görülen çıplaklık ve eşcinsel sex sahneleri” ile dolu bir film değil, aksine ilk 5-10 dkdan sonra öyle bir sahne bile görünmüyor ve filmde işlenmeye çalışılan konu, burdaki olumsuz yorum yapanların da yaptığı gibi, eşcinselliğin görmezden gelinmesi ve eşcinsellerin günah keçisi ilan edilmesi, buna karşı şavaşmaya, haklarını savunmaya, gereksiz FAZLA yüklenmelere karşı durmaya ve diğer “sizin tabirinizle normal” insanlar gibi yaşamak isteyenlerin savaşını konu almış bir film keşke devam edip sonuna kadar izleseydiniz…
  dinimiz ve inancımız gereği, eşcinsellik haram, yasak, affı olunmayan bir durum olarak belirtilmiş olabilir. bu açıdan olaya bakıp olumsuz yorum yapanlara sesleniyorum, hangi biriniz dininizin ya da inancınızın yasakladığı hertürlü şeyi yapmaktan geri kalıyorsunuz acaba? evlenmeden ilişkiye girmek, zina, şarhoş edici şeyler kullanmak, Allah’ın verdiği sağlıklı bedeni ve organları zamana yayarak yavaş yavaş öldüren şeyler kullanmak (ki bu sigara illetini kullanmayanınız, satmayanınız, birisi için almaya gitmeyeniniz bile çok azdır) bu yazdıklarımı yapmıyor olsa bile yapılmasına katkıda bulunmak, eskiden sapıklık olarak nitelenen ancak günümüzün MODERN anlayışıyla her biri farklı fetişh adına bürünen ve yaşanması ve kabulü daha kolaylaşan sapıklıklar… bunlardan hiçbirisini de ne yaptım ne de aklımdan geçirdim diyeniniz varsa, buyursun fikirlerini ve yorumu dobra dobra yazsın.
  film değindiği sosyal konu olarak iyi bir flm, ama çok başarılı bulduğumu söyleyemicem. sadece sonunda ağladım ben de filmin başkahramanları gibi.
  izlemenizi tavsiye ederim…

 • savunduğunuz şeye bakkadın erkek için yaratılmış ..insanlığı hayvanların yaptıklarıyla bağdaştırdığınıza sizleri hayvanlarla duzüşmeniz için ahıra kapatmak gerek …

 • Siz hiç lgbt diye birşey duymadınız mı ? Yapılan çalışmalardan ? Ne kadar sığsınız. Homoseksüel, hastalık değil bir yönelimdir.

 • film harika allah hepimizin yardımcı olsun kimse bilmedigi konu hakkında yorum yapmasın …….

 • film hakkında yorum yapsaydınız daha iyi olurdu bence.. eğer başka konular tartışacaksanız başka yerde tartışın bunu.. film altındaki yerde değil.. hepiniz bence saçmalamış durumdasınız.. filmi izlemekten vazgeçtim ya …..

 • insanı hayvan ile karşılaştıran bi zihniyet de var ya

 • Aman diğer fimlerde,açık sahneler,adam öldürmeler,içkiler,hırsızlıklar kolla gezer bir şey olmaz,eşcinsellik olunca dinden bahsederler.Zati İslam dininde yasak olan eşcinsel olmak değil cinsel ilişki.Ama Kuran’ı çoğu kişi kulaktan dolma bildiği için şaşmamak gerek.
  Milletin tepki vermesi çok normal çünkü bize yaşamın var olduğundan beri eşcinselliğin var olduğu öğretilmedi,söylenmedi,görmezden gelindi.Yılda kişi başına okunan kitap sayısı da 6 olunca kaçınılmaz son.
  Film duygu yüklüydü.Kesinlikle izlenilmesi gereken bir film.Bir diğer izlenilmesi gereken film de ”Prayer For Bobby” dir.
  40 sene evvel eşcinselliğin hastalık olmadığı anlaşılmış daha biz nerdeyiz.Birisi ”Burası Türkiye” demiş ya hakikaten yorumlardan anlaşılıyor.Ah güzel ülkem elbet bir gün sen de bu filmi anlayacaksın.

 • çok etkileyiciydi. onlar için ağladım.

 • Bir hümanist olarak anlayışlı olamayacagım konu ensest ilişkiler ve pedofilidir . Asıl bunlar sapıklıktır.Bunları normal addettiğiniz o erkekler yapıyor.

 • aşırı derecede anlam içeriyor, izlediğim en harika filmlerden biriydi tek kelimeyle mükemmel

 • EPS adlı arkadaş ”… heteroseksüelliğin normal olduğunu nasıl ıspatlayacaklar?” demişsin sence 2 erkek(adam) bebek dünyaya getirebilir mi? 1 kadın ve 1 erkek olmak zorunda.Net ve basit bir şekilde anlamış olman lazım. Doğuştan öyle hissediyor olabilirsin evet,saygım var ama

 • Hayvanlar eşcinsel ilişkiye girermiş onu duymuş olduk tamam da çağdaş olacağız diye de bu kadar geniş bir mezhebe sahip olmamak gerekir. Filmi eleştirmiyorum izleyen izleyebilir. Ama burası Türkiye ve Müslüman topraklarda sapkınlıklara yer yok.

 • yorum yapılacak bir şey yok aslında çünkü biz insanız insan oğlu kendisi ben böyleyim ben benim demesini öğrenmeye çalışsaydı.Böyle bir şey yok diyen kişi biraz kitap oku diyen kişi ya da başka bir şey yazan kişi olmazdı yazık her eş cinsel kimliğine sahip çıkıp biraz kişiliği gururu ve bir damla cesareti olsaydı heteroseksüeller den üstün olduklarını gösterilerdi…

 • Bir de film hakkında birşeyler yazaydınız çok iyi olurdu arkadaşlar… Açam filme yorum yapmak . Kişilere çok fazla yüklenilmez.
  İzlemekten vazgeçirdiniz valla.

 • Eşcinsellik tıbben dahi bir hastalık bir bozukluk değildir. Bunları bir eşcinsel olarak yazıyorum ki ilk ağızdan duyun.Sapık olarak görülen eşcinsellerin çocukluğuna indiğinizde büyük çoğunluğunun küçük yaşlardan beri bu hislere sahip olduğunu ancak ileriki yaşlarda emin olduklarını görürsünüz. Nasıl ki sizler anasınıfında bile yakınlık gösterdiğiniz kişiye 20 li yaşlarda iken ‘Demek o yaşta ben aşık olmuşum yahu’ diye gülerek anıyorsanız bizler de böyleyiz. Şu halde 5-6 yaşındaki bir çocuk bunu nasıl tercih edebilir ve ne ölçüde sapıktır, sapık mıdır? Size göre evet. Hani insan cahil olur saygım var, olabilir ancak bilmediği bir konuda bu kadar da atıp tutmaz. Eşcinselliğin anormal olduğunu savunan sevgili arkadaşlar bana heteroseksüelliğin normal olduğunu nasıl ıspatlayacaklar? Bu da bizim sınavımız

 • güzel film emeği geçenlere teşekkürler

 • yahu burda oturmuş kenanı eleştiriyorsunuzda bir kere bi konu hakkında bilginiz varsa anlatırken sanki o bilgiyi kendiniz yaratmışsınız gibi böbürlenmeyin. 2.si siz daha yazamıyorsunuz bile birisi kitap aku diyor.Öteki kenan Arkadaşım öncelikle kitap okumayan ve dünyadan bir haber olduğun açıkça ortada,diye anlamsız bir şekilde cümleye başlayıp einstein havasında bitiriyor 🙂 ya arkadaşım önce bir insanlara doğruyu anlatırken uslübunuzu doğru seçmeyi öğrenin.Burda o adama verdiğiniz bilgi kardeş bilgi para değil yani

 • Herkes Kenan’a cevap vermis ama film hakkinda yazan kimse yok.

 • Kutsal deve dahil tüm canlıların yüzde 7 si eşcinseldir az bı kitap aku

 • Kenan Gardaş biraz araştırsan biraz kültür mantarı yesen olcak bence,bi gugıla sor varmıymış diye birde hermafrodit kavramını duydunmu yoksa ilk mi duycan yaratılışta bunlar nolcek ?

 • kenan

  yorumunla bu konu hakkında ne kadar bilgi sahibi oldugunu bizlere göstermiş oldun. Eşcinsel hayvanlar bir kenara zaman zaman cins değiştiren hayvanlar bile vardır. Eşcinsellik bir seçim değildir. Sen grip olmanı engelleyebiliyor musun ? Anakarnından itibaren başlayan bir olgudur. Hormononel dengeler yüzünden farklı yönlere kayıyor insanlar. Senin gibi adamlar yüzünden bu haldeyiz.

 • (İNSANOĞLUNUN YARADILIŞINDA BÖYLE BİRŞEY YOKTUR…SİZ HİÇ EŞCİNSEL BİR HAYVAN GÖRDÜNÜZMÜ???)
  sen ne ya zuhahahahahah

 • Kenan kardeş, eşcinsel ilişki özellikle primatlarda çok sık olarak görülür. Film hakkında yazacaksan yaz, bilmediğin konularda felsefe yapma, ayrıca hayvanlar bilmediği konularda felsefe de yapmazlar ama insanlar yapıyor işte.

 • eşcinsel hayvan tabiki var cahil arkadaşım.

 • eşcinsellik hayvanlarda da var cahil cahil konusuna kadar youtube aç gay animals yaz. ya hem bilip bilmeden konuşursunuz hem de kendinizi böyle rezil rüsva edersiniz. Gaylik hayvanlarda hatta penguenlerde bile var . kendinize yeni bi gezegen arayın herşey anormal bi siz normalsiniz 😀

 • Normal değil Kenan ama benden duy istersen, madem ki hiç duymamışsın. Erkek kediler erişkinliğe ulaştıklarında küçük erkek kedilere tecavüz eder… Bir çok memeli hayvanda da böyledir, hepsinde değil.

 • bilgin siten gercekten cok guzel emegine saglik.

 • @kenan Arkadaşım öncelikle kitap okumayan ve dünyadan bir haber olduğun açıkça ortada, bilgisiz olduğunu söylemeye pek gerekte yok aslında. Gel gelelim yorumuna; Dünyada 1500 tür canlıda eşcinsel ilişki görülür bunların içinde aslan, zürafa, kedi, maymun vs birçok memeli hayvan mevcut. Doğada da homoseksüellik var yani, eğer dediğin gibi yaratılışa aykırı bir konuysa bunun aksi bir şekilde doğanın her yerinde eşcinsellik gayet doğal:) ve bu söylediğim 1500 tür canlının içinde tek homofobik canlı insan. Bu söylediğimi istediğin her yerden ulaşabilirsin, türk kaynaklarına güvenemiyorsan yabancı kaynaktan makale oku dicem ama senin için sanmıyorum:) Bu arada çok harika bir film herkes mutlaka izlesin, iyi seyirler.

 • Eşcinsel hayvan var tabii ki de hiç mi belgesel izlemedin ya? hiçbir şey bilmeden konuşuyorsun bir de

 • Var kenan bey. en basitinden siyah kuğu , penguen , martı ve yaban ördeği 🙂

 • Yorumlara bakaraktan Filmi bastan sona izledim,bizim kabul edemeyecegimiz bir konu

 • KİMSE BANA EŞCİNSELLİĞİN,HOMOSEXUELLİĞİN NORMAL BİŞEY OLDUĞUNU SAVUNMASIN KARDEŞİM!!!İNSANOĞLUNUN YARADILIŞINDA BÖYLE BİRŞEY YOKTUR…SİZ HİÇ EŞCİNSEL BİR HAYVAN GÖRDÜNÜZMÜ???

 • Eşcinsellik bir tercih değil psikolojik bir rahatsızlık..erkek erkeğe ilişki dinde yasaktır, sapıklıktır. Ön yargı değil bu toplum ahlakı ile ilgili, erkek başka bir erkekle ilişki için yaratılmadığı çok açık..

 • Lütfen önyargılarınızı bırakıp filmi izleyin ve buradaki hasta homofobiklerin yorumlarına aldırış etmeyin. Bırakın kim nasıl mutluysa o şekilde yaşasın…

 • Film güzelmiydi? Bence izlenilebir. 6,50 puan veriyorum. Lut kavmi gibi helak olmak istemiyorsanız eşcinsel olmayın… eşcinselliğinde zararını gösteren bir film.

 • Yorumun birine hak vermekten kendimi alamadım, hayvanlara,kadınlara,çocuklara tecavüz edenler kim? Sapık dediğiniz gayler ve lezbiyenler mi yoksa biz normaller mi? Önce bi kendi kapınızın önünü süpürün sonra başkasının çöpüne laf edin.Zaten yorumlara bakınca çok şükür aklı başında vicdan sahibi kişiler çoğunlukta dedim. Bi arkadaş doğru demiş yorumunda yav hacım para vermeden burda film izliyonuz gelmiş haktan,doğruluktan bahsediyonuz.Gidin para verip DVD alıp evinizde izleyin ya da bekleyin televizyonda gösterilsin kendi çıkarınız,zevkiniz söz konusu olunca nasıl da kıvırırsınız.Gaylere ve Lezbiyenlere saygı duymuyorum çünkü saygısız bir şey yapmıyorlar hayatlarını yaşıyorlar.

 • cennetteki huriler icin atmadiginiz takla kalmadi dünyada,azicik INSAN olmayi deneyin birde…

 • Eşcinsellikle alakalı yorum yapan arkadaşların bakış açısından düşünenler izlemesinler.

 • Ben lezbiyen degilim ama bir kızdan hoşlanabilirim, onla başka şeyler de yaparım. Bu bir hastalık değil tercih. Kimisi isteyerek ecinsel olur – erkeklerin kadınlar üzerinde kurdugu baskıdan siddetten kacmak icin ve onun diger tüm sapkınlıklarından uzaklasmak icin – kimisi de gercekten hormonsal olarak ya travesti olmayı secer ya da escinsel. Bunda anormal bi durum yok. Eksik olan tek şey ne biliyor musunuz ? SAYGI. Hoş görü. ben su ana dek bir escinselin normal bir insanı KATLETTİGİNE sahit olmadım duymadım. Ama homofobik kişiler gördükleri yerde bogazına çökecek kadar nefret kin kusuyor.

  İşinize gelmiyor tabi hemen olayı dine baglıyorsunuz 🙂 Dinde bir erkegin esi olarak kadınına sahip cıkması gerektigi yazar ama ama oooo haberlere baksam 10dan 9u şiddet ve nerdeyse hepsi erkek tarafından ! Ailesini katledip sonra da kendini öldüren yine erkek. İşte bu yuzden homoHOBİ. 🙂

 • Aids hastalığının ortaya çıkma sebeplerinden en büyüğü bu eşcinsel sapkınlıklar değilmi zaten???Hala gayet normalmiş gibi burada yorum yapan birsürü …

 • Sıkıcı

 • çok saçma bu nasıl sapkın bir ilişkidir erkek erkeğe kadın kadına bu saçma insanın yaratılışında kadın erkek için erkek kadın için yaratılmıştır. bunlar sapkınlık sapıklık çok saçma bir film aids hastalığı daha farklı bir şekilde filme alınabilirdi. resmen gay lik ve lezbiyenlik şirin gösterilmeye çalışılmış

 • filmi izlemeden önce yorumları okudum. eşcinsellik normal olsaydı lut kavmi hellak olmazdı eşcinsellere ve empati kurup hak vermeye çalışanlara

 • bu filmi beğenenler genelde ilgisiz kalmış duygusal hatunlar heralde, böyle sanatta olmaz filmde. kimene homoların eşcinsellerin sorunlarından adam akıllı dursunlarda hasta olmasınlar. söylediklerime elbette karşı cıkanlar olucaktır ama şunu unutmasınlarki yaratılıştan böyle doğmaz kimse her bireyin kendi seçimidir eşcinsellik ve insan oğlunun fıtratında böyle bir şey yoktur. her sucun nasıl bir cezası varsa günahında vardır. KESİNLİKLE ZAMAN KAYBIDIR BENİM İÇİN

 • film gerçekten güzel herşeyden önce tercihlere karşı önyagılı insanlar için yeni bir pencere ..aşkın cinsiyeti olmaz, sığ yorumlara aldanmayarak izleyin

 • Millet marsa gidip koloni kuracak bunların haline bak.Sene 2015 kendisini aydın sanan yurdum insanları.Yahu gay,lezbiyen,hetero bana ne milletin yatağından sana ne neyi nasıl yaşadığından sen mi vereceksin hesabını? İğrençmiş,sapıkmış,ahlaksızmış iyi de unuttuğunuz bir şey var ülkedeki bukadar sapıklığı gayler,lezbiyenler mi yapıyor ? O zaman 75 milyon herkes gay komik olmayın kendi pisliklerinizi sapıklıklarınızı temizleyin siteye ve admine de sataşmayın. Gayleri,lezbiyenleri savunmak için sapık olmaya gerek yok insanlık bunu gerektirir ama siz nasiplenmemişsiniz o ayrı.. Hayvana,çocuğa,kadına tecavüz edenler lezbiyenler,gayler dimi

 • Filmin ilk 5 dakikasında içerikler yüzünden kapattım diyen zihniyet diğer taraftan heteroların aynı sahneleri sergilediği filmleri bayıla bayıla izliyorlar. Film gayet iyi 8 imdbyi kabul ediyor musun derseniz hayır ama 6.5 7si var. HIV hala tartışmalı bir konu hala bir çözüm bulunmuş değil ve artık sadece bir camiyada değil her yerde ve insanlar ölüyor.

 • Yorumlara baktımda yazmaktan kendimi alamadım. Filmi izleyen ve saçma aptal vs gibi yorum yapan arkadaşlara sözüm, film 2 lezbiyeni anlatsa bütün müslümanlıklarını bırakıp film mükemmel süper film gibi yorumlar yaparlardı ama bu tarz filmlerde dini müslümanlığı ön plana atıyorlar günahlardan vs bahsedip aslında kendilerinin ne kadar saçma bireyler olduğunu ortaya çıkartıyor cahiller, beyninize format atın dini herşeye alet etmeden tekrar izleyin .

 • Filmi izlemedim fakat yazılan o sersemce yorumlara kayıtsız kalamadım. Şuan içimden o vicdansız geri kafalı anlayışsız empati yoksunu insanlara ettiğim küfürleri buraya yazmayacağım fakat Eşcinsellik bi tercih meselesi değil bir hastalık bunu kabullenin öncelikle. Onlar öyle doğmayı kendileri istemedi. Biz nasıl kendi cinsimizle ilişkiyi iğrenç buluyorsak onlar da karşı cins için aynısını hissediyor bu ellerinde değil. Bu film size bunu anlatmaya çalışmış bir film lakin sizin kalın kafanıza bu dahil insanlığa dair çoğu şeyin bir türlü giremediği apaçık ortada. Siz o insanlardan tiksiniyor iğrenerek bakıyorsunuz ya. Ben de sizden tiksiniyor ve iğreniyorum. Bir eşcinsele sempati göstermek onu insan yerine koymak sizi sizin tabirinizle ‘yumuşak’ yada ‘top’ değil, insan yapar. Onunda insan olduğunu unutmayın be İNSAN EVLATLARI.

 • Bence film mükemmel…çok da ağladım..:(evet eşcinsellik üzerine.Ama ortada aşk var,toplumun kenarına itilen umursanmayan insanlar var.Genele uymak kolay olandır.Zor olan da savaşanları analatan bir film…Bir bayan olarak önyagısız izledim ve bence güzel. ön yargılarınızdan kurtulun.Yargılamak sadece Allah’a düşer…..

 • Harika bir film.

  Filmi izleyip de gay olanlacağına inanlar var. Filmi izleseler ilk partta bile bu düşüncelerine karşı nasıl bir savaş olduğunu ANLAR? utanırlar belki… Buldular bir eşcinsel temalı film. Tamamdır. Yargıçlık görevlerini büyük bir egoyla icra ederler hemen. İnsanların cinsel yaşamlarına karışın, özgüelüklerini kendi kalıplarınızla parçalayın, zihinleri yıkamaya çabalayın, edepsizliğinizle övünün. Ağzı olan değil, beyni olan yorum yapsa keşke.

 • Film aids hastaliginin ilk ciktigi yillari anlatmakda, bunun escinsellerle ne alakasi var. aids kadin erkek iliskisiylede bulasabilmekdedir. nicin escinseller uzerinde yogulasmis konu, o yuzden burada baska amaclar oldugunu dusunuyorum, escinselligi mesrulastirmak gibi.insanlik icin tehlikeli bir film,ahlak icinde,hem ayrica dinimizde escinsellik kesinlikle yasaktir. acin kurani Kerime bakin, Lut kavmi neden helak olmustur. Ahlak ve islam acisindan kesinlikle tehlkelidir,uygun degildir.

 • öyle bir ülkede yaşıyoruz ki eşcinsel filmlerin üstünden iğrenç yorumlar geliyor eşcinselliğin kendi isteğimizle değil bir hormon salgılanmasıyla olduğunu unutmayın ve türkiyenin gelişememe nedenlerinden biri gerekiyorsa insanların müslümanlıkla bu tür işleri yargılamasından kaynaklıyorda olablir film belki kötü belki iyi bilemem ama bir film ödül alıyorsa bu filmi eşcinsellik ve iğrençlik içeriyor diye kötülemeye hakkınız olduğunu düşünmüyorum.üstüne üstlük filmi bir eşcinselin yerine koyupta izleyin derim.bu arada uffly yazdığın yoruma katılıyorum bunları yazarken yorumları inceledim gerçekten tam demek istediklerimi yazmışsın.

  Tekrar oturup bir daha izleyin filme at gözlükleriyle değilde normal bakın.

 • ESCİNSELLİGE HAYIR DERSİNİZ AMA EVLİ OLUP KARINIZI ALDATMAKTAN CEKİNMEZSİNİZ ? KARSI CİNS AGZINIZI SUYU AKMASI İGRENC DEGİLDİR. Bİ TOPUK SESİ DUYSANIZ DİREK DÖNÜP BAKARSINIZ. AMA İŞ AYNI CİNSİN BİRBİRİNDEN HOSLANMASINA GELDİGİNDE “İĞRENC” OLUR GÜNAH OLUR. ARAYA PEYGAMBER GİRER ZİNA DENİR CEZALANDIRILMALI DENİR.

  Ne kıt bi zihniyet icinde yasıyoruz. Asıl dıslanması ve cezalandırılması gereken sizsiniz. Sevmeyeni anlarım ama dıslayanı kabullenemem! bu yorumlarla da kimsenin fikrinin degismesini beklemiyorum zaten. Kafasına uymayan izlemesin

 • ben eşcinsellikle ilgili empati kuramam,empati kuranlarada kendini sorgulamasını tavsiye ederim…ayrıca genelde bu siteleri ergen diyebileceğimiz yaş grubu çok takip ediyor…dolayısıyla sitenin adminlerinin film seçimlerinde daha dikkatli olmasını ve genç dimağların böyle iğrençliklerle bulandırılmamasını dilerim…

 • Bir arkadaş eşcinselliğin göz rengi gibi yaradılıştan geldiğini söylüyor.Kesinlikle hiç bir yerde böyle bir şey ne bilimsel ne de dinsel olarak ispatlanmamış ve söylenmemiştir.Sakın bu şekilde insanlar kendilerini kandırmasın ve bu tarz fikirlerin altına sığınıp bu duruma razı gelinmesin.Kuranı kerimde Allah bu tarz olayları sapkınlık olarak ayetlerinde söylerken peygamberimizin hadislerinde de lanetlenmiş kişiler olarak belirtilmiştir yani hiç bir şekilde yaradılışlıkla alakalı bir durum değildir.Yorum yapan bir arkadaşın dediği gibi önce bu durumun sapıklık ve ruhsal bir hastalık olduğunun kabul edilmesi gerekir tedavi görülüp tövbe edip bu durumdan arınmalıdır.Bu tarz filmler herkes izleyebilir ortaya bir emek sunulmuş ama lütfen bu konuları normalleştirip insanlara kabul ettirmeye çalışmayın.

 • Gay değilim ama üzüldüm izlerken, kimse ailesini,cinsiyetini seçerek doğmuyor yorumlara baktım Allah’ım sen yardım et bu durumda olan insanlara , onları aşağılayıp hakir görüp zulmedenlere karşı diyorum şimdi.Kimsenin haddine düşmez insanların hayatını sorgulamak. Mahşerde benim hesabım bana sorulacak.Müslümanım diye geçinip burda ahkam kesenler farkındaysanız para vermeden film izliyorsunuz hani hırsızlık mı yapıyorsunuz diyeyim yoksa kul hakkı mı siz karar verin. O kadar Müslümansanız A- Cd’sini alır evinizde izlersiniz . B- Amme yararına ,kamu için Tv’de gösterilince izlersiniz.Hem hak hukuk çiğneyip bir de burda Müslümanlık dersi vermeyin.Zaten sizin zihniyetinizde olmayan herşeye iğrenç diyorsunuz da iğrenç sizsiniz farkında değişiniz .Güzel film farklı olup da dışladığımız insanların acılarını izleyince utanırız belki biz normaller.

 • Yarın birgün eşcinsel bir çocuğumuzun ya da torunumuzun olmayacağını nereden biliyoruz? Kendisini modern zanneden yobazlardan gına geldi, günahsa kendi günahları size ne.. başkasında kınadığınız iğrenç,sapık,pislik dediğiniz şeyin sizin çevrenizde olmadığını nereden biliyorsunuz ya da çocuğunuzda torununuzda çıkmayacağını kim söyledi size..ayrıca isteyen istediğini izleyebilir,zamanını istediği gibi harcayabilir , gay-eşcinsellik bir hastalık değildir ve gay arkadaşlarım var hani onlar anormal ya biz normallerin çoğundan daha duyarlılar,merhametliler ve de insanlar.İçinizdeki çirkefi , insan düşmanlığını başka yere kusun kendisini hümanist zanneden yobazlar. 10 üstünden 10

 • bu şekil saçma sapan müslümanlığımıza yakışmayan af edersin ne idiü belirsiz filmler yüzüne o inançsız kalpleriniz bu tür filmlerde rol oynayan aptal saçma kişilik ve karekterlere özenmektedir . sonra da aptal bir takıntısı olan aptallar gelip burada takıntı haline getirip olayları kendi üzerinden millete duygu sömürüsü yapmasın madem müslümansın git tövbe et allaha sığın topluğu sıradanmış gibi anlatıp durma cehaletinle milleti karanlık mahsene atma tövbe her yolun anahtarıdır sen tövbeni et elbette allah yardımcın olur bazı psikolejik tedaviler ve doktor kontrolleri sonucunda hayata tekrar donen cok geyy var ama sen sanırım bundan korkuyorsun neden bu tür saçma filmler izleyerek o aptal zamanını boşa harcayan bir takım karamsar düşünen insanlardan sadece 1 kacısın karamsar olma hayata başka açıdan bak bence….şüktret dua et tovbe et bence ilacın o acık erkekler yada sevişen 2 erkek yada 2 lezbiyen değil sizin ilacınız ..

 • EŞcinselliği doğru bir şey gibi gösteren,allahın yarattığı kadın ve erkek olayını tamamen demode etmiş ahlaksız bir filmdir,Peygamber efendimizin hadisine göre erkek erkeğe zina yapanı veya kadın kadına zina yapanı gördüğünüz yerde cezalandırın hadisi vardır normal bir olay gibi göstermiş bu ahlaksız insanlar tamamıyla izlenmemeli midenizin bulanacağı bir film

 • bu yorumumu, bundan önce yazılmış yorumlara istinaden, filmi henüz izlemeye başlamadan önce yazıyorum. eşcinsellikle ilgili çoğu zaman “tercih” tabiri kullanılır ama aslında eşcinsellik tercih değil, yaradılıştır. Göz renginizi nasıl ki doğduğunuzda kendiniz seçemiyorsanız, eşcinsel duygularınızı da doğuşta seçemiyorsunuz. Yoksa kim ister ki eşcinsel duygularla doğmuş olsun, toplumdan gizli saklı olarak özel hayatını yaşasın, çevresinden farklı kendine ikinci bir dünya kursun… herkes ister sevdiği insanın koluna takıp göğsünü gere gere her istediğini yapsın, ama eşcinseller toplumun bu önyargılı ve bilinçsiz tavırlarından dolayı rahatça yaşıyamıyorlar hayatlarını. tercih olan, eşcinsel bireylerin özel hayatlarını eşcinsel olarak yaşayıp yaşamamalarıdır. bu noktada da, eşcinselliğini yaşayanları yargılayanlar,kendilerine bir baksınlar önce, inanışlarının gerektirdiği yasaklara kendileri ne kadar uyabiliyorlar!
  toplumun tavırları yüzünden, ve toplum olarak “başkaları ne der, elalemin yüzüne nasıl bakarız” zihniyeti yüzünden her gün ne canlarımızı, evlatlarımızı, dünya iyisi kalpleri kaybediyoruz.
  Lütfen kendinizi açın, aşın, geliştirin ve karşınızdakine özel hayatlarına bakmadan önce, insan olarak değer verin ve değerlendirin. tahmin ediyorum ki film, eşcinsellerin zor yaşamlarını ele alan bir film. bu yüzden, önyargılarınızdan kurtulmanız için sabırla izleyin ve kendinizi, en sevdiğiniz yakınınız her kimse o da eşcinselmiş yerine koyarak izleyin. belki biraz daha anlayışlı olursunuz insanlara karşı…

 • Filmin başını izle yeter gerisine gerek yok rezalet. Türk yapısına uymaz.

 • İLK 5 DAKİKASINA BAKIPTA İĞRENÇTİ DİYEN ZİHNİYETE İNANSAYDIM MÜTHİŞ BİR YAPIMI KAÇIRMIŞ OLUCAKTIM ÇOK BEĞENDİM ÇOK BAŞARILI !

 • Bu hayatta büyük konuşmamak gerek filmi izlerken bir daha anladım.Şimdi düşünüyorum da ileride anne olduğumda oğlum ya da kızım bana gelip ben gayim ya da lezbiyenim derse nasıl davranacağım, nasıl yaklaşacağım? Zaten toplumumuzda önyargılar haddinden fazla daha da zorlaştırmamak lazım insanlara.İnsanı etiketlemekten zevk alanlar bu filmi izlemesin,izleseler de anlamazlar bence.10 üstünden 8 veriyorum güzel ve insanın ruhuna dokunan bir filmdi.Ne olursa olsun Allah’ın yarattığına iğrenç demek bize düşmez.

 • Bence çok Harika bir film.
  Uzaylı Filmleri izleyerek ”Acaba uzaylı varmı”diye düşünebiliyorken. İnsanların çekmiş olduğu sıkıntılar üzerine düşünmekden kaçıyorsunuz. Toplum Olarak Rahatsızız bizler.İnsanları Cinsel kimlikleri ile yargılayan ucuz bir toplumuz.

  Sizler uzaylı var mu diyedüşünmeye devam edin.Rahatsız Toplum

 • Filme kötü diyenlere bakmayın.Oldukça güzel ve duygusal bir film.Biraz ön yargılarınızdan arınıp at gözlüklerinizi atmayı deneyebilirsiniz

 • bir erkeğin başka bir erkekle ilişkisi tabi ki iğrençtir. bu bakış açısı sorgulanamaz, çünkü bu normal bir erkek için iğrençtir. bu normal bir kadına lezbiyenlerin iğrenç gelmesi kadar doğaldır. yani siz yaradılışınızın aksine eş cinsel olacaksınız, sonrada sizin bu sapıkça davranışınızı hiçe sayanları anlayışsızlıkla suçlayacaksınız. bence bu sapıklığın suçlusu sadece buna bulaşanlar değil yakın çevresi başta olmakla birlikte tüm toplum…bu eroyin bağımlısı birinden farklı bir durum değildir.. filmi izlemi yorum sadece (:

 • bu filme saçma diyen iğrenç diyen kötü diyen adam gidip fast and firious veya recep ivedik falan izleyebilir.Bu film gayette müthişdi anlatım duygusalığı karakter tanımlamaları ,direnmeyi savaşmayı uğruna savaşılacak bütün her şeyi temsil ediyordu anlamayan arkadaşlara bari lütfen böyle bir kültü kötülememeleri konusunda uyarayım

 • midesi bulananlar ve filmi iğrenç, saçma bulanlar… önyargılarınızdan kurtulun, wmpati kurmayı ve insanlara İNSAN gibi bakmayı öğrenin. gerçekten çok anlamlı ve etkileyici bir film.

 • Ilk 5 dk kanmayin film p. degil ve sacma sapan homofobik coluk cocuk isi cahil yorumlara da kanmayin kendiniz izleyin derim.Film HIV nin ilk teshis edildigi donemle ilgili .yorumlarin coguna yuh diyorum!

 • Böyle güzel filmleri izlememizi sağladığın için teşekkürler Bilgin.

 • Azinliklarin var olma ortaya cikma cabalarini hep desteklemisimdir… Escinsellerin ne sekilde kendini kabullendirmeye calisdiklari ile ilgili film . 7/10

 • aileyle izlenecek bir film değil.

 • Ben filmi begendim. Her renge acik olun, degilseniz izlemeyin. Cözdüm basit. Emegine saglik Bilgin.

 • arkadaşlar 5.dakikada kapattım.sakın izlemeyin çok saçma bir film
  oyunculara aldanmayın.

 • kötü yorumlara bakmadan filmi izleyin derim .

 • İğrenç ötesi ? Bu filme 8 ımdb veren kişinin cinsel tercih sorgulaması gerekiyor ? Rezalet ? Siz kim oluyorsunuzda insanların cinsel tercihini sorgulayacağınıza inanıyorsunuz ? Öncelikle bu filmi izlerken önyargılarınızdan kurtulmanızı tavsiye ederim. Burda onlar ya da biz kavramından değil, insanlardan bahsediyoruz. Her insan kendi tercihleri ile hayatını şekilendirir ve yaşar. Sizin onların tercihlerine böyle bodozlama dalıp : rezalet,iğrenç, nasıl insanlar gibi iğrenç yorumlar yapmanız kadar iğrenç birşey yoktur… Güzel ve etkileyici bir film olmuş. İnsanların kendi tercihlerini savunmak için nasıl bir mücadele verdiğini hissedebilir belki de kendinize pay çıkartırsınız. Tekrar belirtiyorum öncelikle bu güzel ve narin filmi izlerken ön yargılarınızdan arının….

 • bu filme 8 ımdb veren kişinin cinsel tercihini sorgulaması gerekiyor. film değil rezalet iğrenç

 • Imdb puanı için izledim.Siz izlemeyin.eşcinseller için nasıl film bilmem.

 • bence tek kelime ile iğrenç bi film. midem bulandı filmi yarısında bıraktım

 • gençler şöyle son saniye yorum yapanlara inanmayın
  film 10:50 de paylaşıldı,forum 8 dakika sonra geliyor ne ara izledin lan ha

 • Film harika otesi . Izleyiniz mukkemmel film ..